Také veci sa skrátka stanú

Autor: Viktória Koósová | 6.3.2015 o 23:22 | (upravené 7.3.2015 o 0:35) Karma článku: 4,25 | Prečítané:  1026x

Piatok večer a smutné náhody. Smutné nálady zo smutného sedenia nad knihami. A ja ti píšem, lebo on povedal, že mi budeš rozumieť, a že ma vypočuješ a že tu skrátka budeš. Vraj.

Nie sú to smutné náhody, keď sa z ničoho nič stane niečo, čo by nikto nečakal? Také veci sa skrátka stanú, keď niekto zomrie na pohrebe, priamo pred tvojimi očami sa zloží a vietor ho sfúkne dolu kopcom a on tu zrazu nie je.

            Nie je to vždy tak zlé. Občas padá dážď a sem-tam sa k nemu pripojí aj sneh, no a keď cez to všetko bláznivé počasie ešte zasvieti v Prešove slnko, možno vyjde aj dúha. Nájdi ju, hľadaj, skúmaj, objavuj, buď otvorený a chci!

            Ale ja nechcem.

            Piatková letargia neskorého večera je tu. Tak zrazu, nečakane, ale kdesi vo vnútri sa schovávala, a ty to vieš, že je to úplne rovnaké, ako keď sa zamiluješ do najlepšieho kamaráta svojho frajera. Lebo tomu nezabrániš, také veci sa len jednoducho stanú.

            Také veci sa skrátka stanú, bez rozmyslu, len tak, možno nie zo dňa na deň, a snáď ani nie tak náhle, ako sa to na prvý pohľad zvonku zdá, že niečo začne, vzkriesi sa a na druhej strane zas upadá do temna a zahaľuje sa rúškom tajomstva, ktoré odkryje až niekto odvážny, kto bude mať gule na to, aby pozmetal pavučiny a rozvíril usadený prach.

            Také veci sa skrátka stanú, ako keď vedúca zrazu začne rozprávať o hryzení a ty prídeš na to, že vedúca nie je tak uletený a cudzí človek, ale že má k tebe sakra blízko, aj keď nie vždy sa viete pochopiť. Aj keď si možno nekráčal po tej istej ceste ako vedúca, predsa len, možno aspoň číslo topánok je rovnaké, niečo by sa s tým dalo urobiť, lebo vedúca vypočuje. Vedúca tu je na bezsenné noci v Seattli, keď je za oknom zvláštny spln a ty cítiš, ako tá ťarcha Mesiaca chce uspať tvoje viečka, ale nedá sa, nedá im zaspať.

            Také veci sa skrátka stanú práve vtedy, keď ti len tak začne pípať mobil ako besný, lebo naraz prichádza kvadrilión esemesiek, aj keď si ich len vymýšľaš, a potom ti zrazu zazvoní budík a ty pri tom, ako sa ho snažíš zrušiť, aby nepobudil celý dom, dvihneš hovor, o ktorom si ani nevedela, že ešte môže prísť.

            Také veci sa dejú, aj keď nechceš, lebo to nateraz nebolo v tvojich silách ovplyvniť, aj keď si veľmi chcel, a boli na to predpoklady, ale zrniečka nepadli na úrodnú pôdu a ty prídeš na to, jedného dňa si to všetko uvedomíš, ako to v skutočnosti bolo, a prečo sa teraz nevieš zamilovať.

            Lebo také veci sa dejú, dejú sa v tých chvíľach keď si medzi štyrmi stenami len ty a tvoje myšlienky, ktoré si plávu, vznášajú sa na pomedzí podvedomia a úpenlivej prosby o pomoc, len pusť hudbu alebo si hmkaj, analyzuj alebo nechaj tak, len tak...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?