Chlapec z trolejbusu

Autor: Viktória Koósová | 7.12.2014 o 23:58 | Karma článku: 3,76 | Prečítané:  1107x

Začiatok konca semestra. Začiatok týždňa. Vzývam trolejbusového chlapca, aby mi aj tento týždeň spríjemnil.  Hej, to bola celkom milá story.

Pondelok večer. Nuda na intráku. Čo ideme robiť? Fľaša frigolína (netuším, ako sa tá bubľinková ľimonáda z Oravy volá v skutočnosti) sa dnes nehodí. Poďme do Košíc. Vlaky zadarmo. Bratislavskí dôchodcovia obedujú v Poprade. Prešovské vysokoškoláčky tak môžu ísť na čaj do metropoly východu. Aj tak to o chvíľu zrušia a slovenská chamtivosť hovorí – čo je „zadarmo“, to treba využiť.

Príchod naspäť do Prešova: 22:57. Ledva som stihla mapku. Ale stihla. Osud? Neviem. Je to možno jedno, a možno je to začiatok pekného príbehu. „Tak o tom napíš blog,“ povedal by Matej, ktorého týmto pozdravujem, lebo viem, že to aj tak nečíta.

Sedel oproti mne. Tak tmavé oči som jakživ nevidela. Jakživ, panebože, to čo je za slovo, Viktória, haraší ti, nebuď pubertiačka. Ale niečo v tých očiach ma upútalo, temno, tajomstvo, niečo, čo mi nedovolilo uhnúť. Ani jemu. Tak sme sedeli a pár zastávok na seba čumeli, ujov hlas z automatického hlásenia zastávok vrnčal na pozadí a ja som vnímala len pomaly sa dvíhajúce kútiky jeho úst. Na Lesníckej sme sa už na seba veselo smiali a o tri zastávky vystúpil a stratil sa v tme.

Dva dni na to som ho stretla pred internátom. Znova tie temné oči. Znepokojenie. Spomínanie, úsmev, rozuzlenie, pozdrav. Šli sme ďalej každý svojou cestou.

Čakám na „do tretice všetko dobré“

Vo vzduchu je čosi zvláštne, a nie sú to len prichádzajúce Vianoce. Je něco shnilého ve státě Dánském...  Pomojkám Mimoňa a pôjdem spať.  Vzývam trolejbusového chlapca, nech tento týždeň prinesie niečo dobré. Minimálne Hobbita trojku do kín. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Slovensko má potenciál byť jednou z najlepších krajín sveta. Čo sme pre to urobili, aby sa ňou stalo?

DOMOV

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách neuspeli kandidáti reformného združenia.

DOMOV

Lunter: Strava pomohla matke z rakoviny, no šarlatánov neuznávam

Kandidát na župana šarlatánov neuznáva.


Už ste čítali?