Ja o Tebe, Ty o mne, a stará Blašková o všetkých

Autor: Viktória Koósová | 13.6.2013 o 21:50 | Karma článku: 6,18 | Prečítané:  426x

Ľudia rozprávajú. Veľa. O práci, o politike, o nefunkčnosti štátu. Sťažujú sa, či naopak chvastajú svojimi úspechmi či medailami svojich detí. Vykladajú o životnom partnerovi, rozoberajú rodinu, blízkych, známych, susedov. Porovnávame sa s ostatnými, súdime ich.

Radi rozoberáme iných.

 

Ja osobne som si už zvykla na to, že ľudia majú časté nutkanie analyzovať moje oblečenie, účes, konanie, známky, trapasy aj úspechy. V dnešnej modernej spoločnosti - bohužiaľ, aj v takých typických kolektívoch, ako je trieda, kde by sa mala formovať určitá spolupatričnosť  - už dávno každý hrabe len sám za seba. Ostatní sú žumpy, ktoré sú pod našu úroveň. Budeme ich zhadzovať, prediskutovávať ich nevhodné počínanie s každým iným, len nie s nimi. Dajme tomu, že človek si na toto časom zvykne a stane sa imúnnym. Jednoducho, negatívne reči som sa musela naučiť vpúšťať jedným uchom dnu a druhým nechať vyplávať von.

 

Zapamätajte si: Malí ľudia sa vás vždy budú snažiť potopiť. Len tí skutočne veľkí aj vám dajú možnosť pocítiť, že sa tiež môžete stať veľkým. Podajú vám pomocnú ruku k tomu, aby ste sa aj vy mohli rozvíjať, darujú vám pocit, že za niečo stojíte. A na to už tak veľmi zvyknutí nie sme.

 

Aké to teda je, keď sa dozviete, že niekto o vás rozpráva v dobrom? Nie je to už až trocha zvláštne, dozvedieť sa, že vás niekto pochválil, a to ste ani nemuseli stáť pri ňom s nožom na jeho krku?

 

Pre mňa určite je to neobvyklé. Naučila som sa negatívne odbúravať, no nie som si istá, či som schopná prijímať to dobré. Myslím, že je ale na čase, aby som dovolila priateľom, známym a aj úplne cudzím ľuďom, aby mi darovali kúsok pozitívnej energie.  Takto by sme sa všetci mohli obdarúvať motiváciou. Stále by tu bol niekto, kto by nás hnal dopredu.

 

A na oplátku, nielen prijímajme, ale aj rozdávajme dobro, šťastie, pocit, že niečo iní - aj keď cudzí - pre nás znamenajú.


Pozn.: rada by som pozdravila Eriku, ktorej priezvisko som si troška prepožičala - Erika, nebolo to vôbec osobné ;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?