Sme spokojní, že sme nespokojní

Autor: Viktória Koósová | 18.12.2012 o 17:16 | (upravené 18.12.2012 o 17:30) Karma článku: 12,03 | Prečítané:  411x

Včera som avízovala, že my, študenti mesta Spišská Nová Ves, sme sa rozhodli dnes ukázať našu nespokojnosť so systémom, so vzdelávaním, s ministerstvom školstva a snažiť sa dosiahnuť tak zmenu k lepšiemu.

Zhromaždili sme sa v priestore pred budovou Spišského divadla. Úprimne? Účasť bola nad moje očakávania. Zhruba sedem stredných škôl v meste sa zúčastnilo tohto pokusu vyjadriť sa a zároveň upozorniť na nevhodné podmienky na štúdium.

Veľkým sklamaním pre mňa však bola mizivá účasť študentom práve nášho gymnázia. Na to, že celá lavína študentského pochodu, celá táto myšlienka vznikla v laviciach našich maturantov, situácia, ktorá dnes nastala, bola skutočne smutná. Pán riaditeľ nám pomohol tým, že sa dnes skrátilo vyučovanie. Preto to však obrovské množstvo mojich spolužiakov využilo, a prosto odišlo domov skôr. Je to fakt smutné, že väčšinu mladých ľudí absolútne nezaujíma situácia, ktorá sa ich dotýka a že ich nezaujíma stav, s ktorým sa stretávajú dennodenne počas vyučovania. Zlý technický stav budov, deficit peňazí, chybné a zastaralé pomôcky.

Poniektorí by si mohli povedať - veď štrajkujú učitelia za platy - čo ja s tým mám? Mne osobne o plat nejakého učiteľa nejde. Mzdy sú v akomkoľvek odbore na Slovensku neprimerané (či už nedocenení robotníci, alebo preceňovaní politici). To, prečo som sa dnes zúčastnila pochodu je pre mňa úplne jasnou vecou. Trápi ma, že mám právo na bezplatné vzdelanie, no škoský rok sa ešte ani poriadne nezačne, keď dostanem desať kíl učebníc z roku 1970, ktoré mi desať mesiacov zapadajú prachom. No a tie, ktoré používame na výučbu, si musíme my, študenti, sami zakúpiť. Aby ste mali predstavu, set učebnice a pracovného zošita napríklad na anglický jazyk stojí okolo 30€. A nik nám neprispeje.

Nás, študentov, až na pár výnimiek trápi, že sa deje, čo sa deje. No a pre ten zvyšok, ktorí tento pokus považujú za hlúposť, mám len jeden odkaz - ostaňte spokojní s tým, že ste nespokojní.


Táto akcia bola medializovaná v mnohých televíziách, napr. RTVS:

https://www.youtube.com/watch?v=I8jpnC9rsRY

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Slovensko má potenciál byť jednou z najlepších krajín sveta. Čo sme pre to urobili, aby sa ňou stalo?

DOMOV

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách neuspeli kandidáti reformného združenia.

DOMOV

Lunter: Strava pomohla matke z rakoviny, no šarlatánov neuznávam

Kandidát na župana šarlatánov neuznáva.


Už ste čítali?