Za lepšie školstvo, za lepšiu budúcnosť

Autor: Viktória Koósová | 17.12.2012 o 14:58 | (upravené 17.12.2012 o 15:26) Karma článku: 11,31 | Prečítané:  314x

Tak znie naše heslo. My, študenti stredných škôl mesta Spišská Nová Ves, sme sa rozhodli zajtrajší deň čiastočne "zasvätiť" upútaniu pozornosti na zlú kvalitu vyučovacieho procesu. Ako, a či sa nám to podarí, je otázne. Mnohí urobili všetko, čo bolo v ich silách, teraz už ostáva len veriť.

Celé to spískali dievčatá z nášho gymnázia. Predpokladám, že na začiatku, z nevinného nápadu podporiť štrajkujúcich učiteľov, nikto netušil, čo sa vlastne stane, a že v meste vypukne tak rozmerná akcia.

Vďaka ochotným a aktívnym študentom našej školy sa vybavili všetky potrebné povolenia mestského úradu či polície. Privítali sme zástupcov - študentov každej strednej školy v meste na pôde nášho gymnázia, aby sme sa mohli dohodnúť na tom, čo chceme vlastne urobiť.

Uvedomili sme si, že sme na tom ešte dobre. Zatiaľ čo nás trápia "len" staré učebnice, z ktorých sa už nedá učiť (a tie, ktoré na vyučovaní potrebujeme a používame, si musíme zakúpiť za vlastné peniaze), či nevyhovujúca reforma v učebných osnovách, mnohým odborným školám chýbajú napríklad pomôcky na praktické vyučovanie, či taká základná vec akou je teplo v budove.

Ja osobne si uvedomujem, že sme len študenti. Sme z malého mesta a pravdepodobne žiaden pochod po námestí ani otvorený list Úradu vlády k ničomu neprospeje. Uvedomujem si tiež, že sa nedá všetko splniť a zlepšiť naraz. No hlavne si uvedomujem to, že ak niečo chcem dosiahnuť, ničnerobenie mi k tomu nepomôže o nič viac.

Viem, že mnohí študenti len zneužijú skrátené vyučovanie na škole, že ich táto problematika vôbec netrápi, resp. že v takom "trápnom" zhromaždení nevidia zmysel. Nikoho nenútime, tak isto ako nik nenútil nás. Ide o nás, o naše školy, o náš systém, o našu budúcnosť. Sú medzi nami takí, ktorí túžia niečo zmeniť k lepšiemu, ktorým momentálna situácia nevyhovuje a rozhodli sa nesedieť so založenými rukami.

Som zvedavá, ako to celé dopadne. Verím, že to bude prospešné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Slovensko má potenciál byť jednou z najlepších krajín sveta. Čo sme pre to urobili, aby sa ňou stalo?

DOMOV

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách neuspeli kandidáti reformného združenia.

DOMOV

Lunter: Strava pomohla matke z rakoviny, no šarlatánov neuznávam

Kandidát na župana šarlatánov neuznáva.


Už ste čítali?