Možno to nie je o šťastnom konci, ale o príbehu

Autor: Viktória Koósová | 9.12.2012 o 16:29 | Karma článku: 4,75 | Prečítané:  480x

Čím viac rozdáš, tým viac ti ostane, tým viac sa ti vráti späť, tým viac budeš šťastný/á, tým viac spokojnosti ti priľne na srdce. Byť tu pre tých, ktorým už nik iný nezvýšil – práca únavná, beh na dlhé trate. No dať zmysel blúdiacemu životu je to najkrajšie, čo môžete komu kedy darovať.

Keď nechcete na oplátku nič. Prípadné opätovanie opory a pocit vzájomnej dôvery sú akoby bonusy, s ktorými, bohužiaľ, vždy počítať nemôžeme.

Čím menej sa staráš, tým si šťastnejší. Čo ak sa ale všetci prestanú starať o teba? Človek nie je vlk-samotár. Je mu prirodzené žiť s niekým, potrebuje blízkosť svojho druhu, rameno, na ktorom je mu dovolené sa vyplakať, pomocnú ruku, ktorú mu – aj keď úplný cudzinec – podá, niekoho, o koho sa môže oprieť.

Ako dlho sa dá zvládať temnota myšlienok? Ako dlho dokážeme potláčať vlastnú bolesť? Ako dlho sme schopní presviedčať okolie o vlastnom šťastí na úkor vnútorných pochybností, ktoré kričia z našej duše každý večer za zatvorenými dverami izby? Izby, ktorú osvetľuje len jemné svetlo sviečky. Tá, ktorá je symbolom nádeje. Po anglicky nádej = hope (hold on, pain ends = vydrž, bolesť odíde)

Pripomína mi to Jozefa Maka. Pripomína mi, že každý má svoj povestný kríž, ktorý musí niesť a ticho trpieť. Na druhej strane ale viem, že nikdy nám do cesty nepríde väčšie bremeno, než dokážeme vliecť. Pýtam sa teda – dokedy čakať, dokedy znášať, dokedy prehryznúť všetko, čo nás nenechá spať?

Nepriznám sa, nepridám ti na ťažkostiach. Chcem ti pomôcť nosiť ťarchu tvojho sveta, a preto budem ticho čušať. Ty aj tak vieš, ako to v skutočnosti je.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?