Možno to nie je o šťastnom konci, ale o príbehu

Autor: Viktória Koósová | 9.12.2012 o 16:29 | Karma článku: 4,75 | Prečítané:  464x

Čím viac rozdáš, tým viac ti ostane, tým viac sa ti vráti späť, tým viac budeš šťastný/á, tým viac spokojnosti ti priľne na srdce. Byť tu pre tých, ktorým už nik iný nezvýšil – práca únavná, beh na dlhé trate. No dať zmysel blúdiacemu životu je to najkrajšie, čo môžete komu kedy darovať.

Keď nechcete na oplátku nič. Prípadné opätovanie opory a pocit vzájomnej dôvery sú akoby bonusy, s ktorými, bohužiaľ, vždy počítať nemôžeme.

Čím menej sa staráš, tým si šťastnejší. Čo ak sa ale všetci prestanú starať o teba? Človek nie je vlk-samotár. Je mu prirodzené žiť s niekým, potrebuje blízkosť svojho druhu, rameno, na ktorom je mu dovolené sa vyplakať, pomocnú ruku, ktorú mu – aj keď úplný cudzinec – podá, niekoho, o koho sa môže oprieť.

Ako dlho sa dá zvládať temnota myšlienok? Ako dlho dokážeme potláčať vlastnú bolesť? Ako dlho sme schopní presviedčať okolie o vlastnom šťastí na úkor vnútorných pochybností, ktoré kričia z našej duše každý večer za zatvorenými dverami izby? Izby, ktorú osvetľuje len jemné svetlo sviečky. Tá, ktorá je symbolom nádeje. Po anglicky nádej = hope (hold on, pain ends = vydrž, bolesť odíde)

Pripomína mi to Jozefa Maka. Pripomína mi, že každý má svoj povestný kríž, ktorý musí niesť a ticho trpieť. Na druhej strane ale viem, že nikdy nám do cesty nepríde väčšie bremeno, než dokážeme vliecť. Pýtam sa teda – dokedy čakať, dokedy znášať, dokedy prehryznúť všetko, čo nás nenechá spať?

Nepriznám sa, nepridám ti na ťažkostiach. Chcem ti pomôcť nosiť ťarchu tvojho sveta, a preto budem ticho čušať. Ty aj tak vieš, ako to v skutočnosti je.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?