Hviezdny prach

Autor: Viktória Koósová | 4.11.2012 o 10:43 | Karma článku: 5,30 | Prečítané:  334x

Nájdite x. Tak mi vznikne zložitá exponenciálna (ne)rovnica, ktorá aj tak nemá riešenie... V menovateli mi vychádza nula, a tak to predsa byť nemôže... Ale ja chcem!

Za akých podmienok by mohlo byť moje x kladné? Určite za iných, než za akých sme sa spoznali.

Ľavá strana rovnice, od srdca. To si ty. Zložitá spleť vzorcov v pavučinovej sieti, kde je milión premenných a zmenou hocakej z nich sa stanú nevysvetliteľné veci, ktorým rozumiem len ja. Lebo na mojej strane, napravo od znamienka rovná sa, sa dejú úplne rovnaké, totožné veci. Všetko je na svojom mieste, presne tak, ako u teba, hoci nám sa zdá, že je to jeden veľký chaos. Každá jedna zátvorka je písaná tou istou rukou, má také isté zakrivenie, obsahuje presne to isté. A najmä keĎ nerozumieme sami sebe, ten druhý nás vie potiahnuť zasa naspäť k oblakom.

Kiežby boli tie podmienky iné.

Si taký ako ja. Rýchlo sa pre niečo nadchneš, a ak to zlyhá – čo sa stáva, povedzme si na rovinu, často – si sklamaný. Bolí to, no viac sa tým nezaoberáš. Chvíľkové zmeny nálad, kedy ani nevieš prečo, svet sa zdá sivý ako v sychravé, novembrové ráno. Už nepočuť ani spev drozdov na svitaní a vychádzajúce slnko spoza šedých, kvapkami dažďa naplnených mrakov ani nie je vidieť.

Radosti, kedy len tak môžeme vybehnúť na kopec za mesto, oprieť sa jeden o druhého a vedieť, že na svete nie je ďalší ako ten, ktorého sa práve dotýkaš.

Dôvod, prečo si pamätáme dátumy narodení, slová, ktoré sme nepovedali a veci, ktoré sme si museli pre pokoj na dušiach tých, ktorých máme tak radi, zakázať.

Ale to všetko len zatiaľ.

 

Čo bude ďalej?

 

Mám sa uspokojiť s prehrabávaním sa medzi stovkami obnoseného oblečenia zo sekáča, len preto, že luxusné butiky sú práve mimo môjho dosahu? Môžem chcieť niečo viac, ak neviem, čo mi je súdené? A mám vlastne na výber? Ja len neviem, kam až končeky prstov mojich želaní dotiahnu.

Snívam o tom, že sa dotknem hviezd a za nechty mi napadá hviezdny prach, lebo z tej matiky mi už kvalitne zašibáva.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?