Objatie je zázračný dar. Jedna veľkosť sedí všetkým

Autor: Viktória Koósová | 12.5.2012 o 21:30 | (upravené 12.5.2012 o 21:36) Karma článku: 8,18 | Prečítané:  1431x

Pre terajšiu mládež symbol pozdravu. Nakloním sa, potľapkám ho/ju po pleci a hotovo. Hej, to je akože objatie. Také plytké, ale nech, veď čo, to stačí. Dúfam, že som vzbudila v tvojom vnútri pocit, že mi na tebe snáď záleží, alebo čo. K tomu široký hollywoodsky falošný úsmev a ideme ďalej. A za chrbtom nezabudnime na uštipačnú poznámku.

Pre mňa nie. Ak niekoho chcem objať, je to preto, lebo mu/jej chcem dať najavo, že mi na ňom záleží. Že som rada, že ho/ju vidím. Objatie nie je pre mňa len plytký náznak toho, že si uvedomujem, že vedľa mňa stojí známa tvár. Než dám niekomu ruky kolo ramien, pása, uistím sa, že ho zovriem pevne, lebo tak to chcem. Malo by byť z neho cítiť pocit istoty a dokonalej dôvery. (Pri tomto sa mi v mysli zjavili Jeleň s Peťom, ktorých objatia sú vždy tak.. upokojujúce :))

Trebárs sa niekomu hodím na krk. Pravdepodobne som šťastná – už len pre to, že sa vídavame. Je mi jedno či často, či každý deň či raz za dva roky. Čo cítim – to urobím. A tak sorry za zlomené väzy a moju nadváhu :D Robím si srandu :)

Objatie je preto pre mňa dokonalým spôsobom, ako vyjadriť pocity, keď sú slová zbytočné. Keď na ne práve nie je čas. Keď jednoducho netušíte, čo povedať, ako to povedať, len to prežívate, cítite. A máte túžbu, potrebujete to posunúť ďalej. Ľudia si často rozumejú aj bez slov. Objatím.

Možno som precitlivená, ak to takto beriem. Ale nech, je to mojou súčasťou. Je to cesta, akou kráčam po svojom vlastnom svete. Objatie je únik, keď nemôžem urobiť viac. Objatie je spôsob, ako priateľa priviesť k slzám, keď sa všetko vyrieši. Keď ste radi, že je živý/živá a zdravý/zdravá.

Objatie dodáva nádej, pomáha nájsť kúsok šťastia, privádza občas do rozpakov. Doslova podrží, ak nevládzeme ďalej stáť na nohách. Dojíma a teší. Povzbudí. Ruší ten škaredý pocit prázdnoty, čierňavy a samoty.

Toto pravé objatia. Tie, ktoré venujete, keď vidíte, že váš priateľ je aj napriek nehode, rakovine, operácii... stále nažive. Tie, ktoré darujete ľuďom, ktorých chcete zdvihnúť znova na vlastné, keď ďalej nemohli kráčať. Keď padli. Potom je tu objatie, akoby dar od anjela. Spolu s úsmevom, je to ten najbezpečnejší liek.

---

Pozn.: Ako nadpis som použila citát, ktorý som však našla bez autora.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Máme na viac, než zborovičkovaní bliakať Slovenskoooo

Slovensko má potenciál byť jednou z najlepších krajín sveta. Čo sme pre to urobili, aby sa ňou stalo?

DOMOV

Právnik z Via Iuris: Sudcovia vyslali prekvapivý signál

Vo voľbách neuspeli kandidáti reformného združenia.

DOMOV

Lunter: Strava pomohla matke z rakoviny, no šarlatánov neuznávam

Kandidát na župana šarlatánov neuznáva.


Už ste čítali?