Chlapec z trolejbusu

Autor: Viktória Koósová | 7.12.2014 o 23:58 | Karma článku: 3,76 | Prečítané:  1100x

Začiatok konca semestra. Začiatok týždňa. Vzývam trolejbusového chlapca, aby mi aj tento týždeň spríjemnil.  Hej, to bola celkom milá story.

Pondelok večer. Nuda na intráku. Čo ideme robiť? Fľaša frigolína (netuším, ako sa tá bubľinková ľimonáda z Oravy volá v skutočnosti) sa dnes nehodí. Poďme do Košíc. Vlaky zadarmo. Bratislavskí dôchodcovia obedujú v Poprade. Prešovské vysokoškoláčky tak môžu ísť na čaj do metropoly východu. Aj tak to o chvíľu zrušia a slovenská chamtivosť hovorí – čo je „zadarmo“, to treba využiť.

Príchod naspäť do Prešova: 22:57. Ledva som stihla mapku. Ale stihla. Osud? Neviem. Je to možno jedno, a možno je to začiatok pekného príbehu. „Tak o tom napíš blog,“ povedal by Matej, ktorého týmto pozdravujem, lebo viem, že to aj tak nečíta.

Sedel oproti mne. Tak tmavé oči som jakživ nevidela. Jakživ, panebože, to čo je za slovo, Viktória, haraší ti, nebuď pubertiačka. Ale niečo v tých očiach ma upútalo, temno, tajomstvo, niečo, čo mi nedovolilo uhnúť. Ani jemu. Tak sme sedeli a pár zastávok na seba čumeli, ujov hlas z automatického hlásenia zastávok vrnčal na pozadí a ja som vnímala len pomaly sa dvíhajúce kútiky jeho úst. Na Lesníckej sme sa už na seba veselo smiali a o tri zastávky vystúpil a stratil sa v tme.

Dva dni na to som ho stretla pred internátom. Znova tie temné oči. Znepokojenie. Spomínanie, úsmev, rozuzlenie, pozdrav. Šli sme ďalej každý svojou cestou.

Čakám na „do tretice všetko dobré“

Vo vzduchu je čosi zvláštne, a nie sú to len prichádzajúce Vianoce. Je něco shnilého ve státě Dánském...  Pomojkám Mimoňa a pôjdem spať.  Vzývam trolejbusového chlapca, nech tento týždeň prinesie niečo dobré. Minimálne Hobbita trojku do kín. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

DOMOV

Niektoré kauzy by sa už nemali zopakovať. Pravidlá sa menia

Prinášame prehľad najzásadnejších zmien.


Už ste čítali?