Spasiteľských 33% alebo pánboh stoj pri nás!

Autor: Viktória Koósová | 17.3.2014 o 20:43 | Karma článku: 4,63 | Prečítané:  775x

Nemám ten problém ako iní, že sa modlím za spasiteľských 33%. A to je mojím krížom na zajtrajší deň. „Nestresuj" a „hlavne pokoj a rozvahu" sú úplne super rady, ktorých mám už plné vačky. Ako by som sa mohla zbaviť stresu, keď ma premkýna pocit, že nič neviem?

A aj tak mám akési zlé tušenie, že zas si pre nás NÚCEM pripraví otázky, na ktoré pozná odpoveď iba on. Preto sa večer pomodlím Anjeličku, môj strážničku a budem silno-presilno veriť v zázraky, že v mojej hlave zavládne osvietenstvo aspoň na tých pár dní.

Viem, že prídu aj horšie skúšky (mám za sebou štátnice, no s každým takýmto testom prichádza ku mne pocit zodpovednosti. Najprv len decentne zaklope na dvierka duše, no postupom času, čím bližšie sme k termínu začiatku konca, tým hlasitejšie trieska a búcha, až sa prevalí v obrovskú vlnu stresu, paniky a akéhosi strachu. Ide predsa o veľkú vec.

Nie je síce umením skončiť s 33%. Na istotu sa tu môžeme hrať, ja však chcem byť sama so sebou spokojná a podať čo najlepší výkon. Verím len, že sa nepreceňujem...

Tak všetkým maturantom teda držím palce, nech konečne tie testy odzrkadlia naše vedomosti a nie naše nedostatky, nech sa nám darí a nech to všetci zvládneme v rámci schopností. A nezabudnite si nastaviť tri budíky, nachystať desať pier - určite sa prvých päť vypíše - a potom už len vkročiť správnou nohou do triedy. S úsmevom na perách, zelenou stužkou na hrudi a, pevne verím, dostatkom informácií v hlave na zvládnutie všetkého. A keby to posledné nie, nech máme aspoň správne tipy ;)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan neplatí ani za nájom štadióna, mestu dlhuje takmer 400-tisíc eur

Hokejový klub nemá na výplaty ani na nájom štadióna. Vedenie tvrdí, že sezónu v KHL dohrá.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?