Nedeľa

Autor: Viktória Koósová | 20.10.2013 o 10:11 | Karma článku: 5,04 | Prečítané:  437x

Úplne skvelé nedeľné ráno, keď sa zobudíte na telefonát od akejsi telefonickej spoločnosti, vďaka ktorej ste výhercom úplne úžasného matracu, ak ste ochotní nájsť dva manželské páry, pozvete ich do svojej domácnosti a práve vo vašej obývačke sa uskutoční super-duper prezentácia, počas ktorej naivných dôchodcov nahovoria na kúpu všeličoho možného, lebo je to sakra zdravé a výhodné.

Celkom nepríjemný spôsob, ako začať nový deň. Mne však cez žalúzie presvitá slnečné svetlo a hrá sa so záclonou. Na šatníku, ktorý sa nachádza  na náprotivnej stene, sa tak vytvárajú divoké obrazce, ktoré maľuje slnko.

Donútim sa teda posadiť sa na posteli a spustím nohe na podlahu. Tá ma chladí, nazujem si papuče. Teplé a mäkké. Cukríkovo ružové, ako pre princeznú. Pre tú, z môjho sna, ktorý mi prerušila teta z telefónu. Teraz si aspoň môžem pospevovať moje zvonenie a stavím sa, že sa tak ľahko nezbavím.

Prejdem k oknu, roztvorím tienidlá a vpustím medzi oje štyri steny chladný, jesenný vzduch. Takto ráno, keď polovica mešťanov ešte spí, je počuť aj zvony odbíjajúce na rannú omšu v centre mesta. Zacvičím si tých pár Tibeťanov z jogy pre ešte krajší začiatok, ponaťahujem si krk a chrbát a môžem vykročiť do slniečkovej nedele.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan neplatí ani za nájom štadióna, mestu dlhuje takmer 400-tisíc eur

Hokejový klub nemá na výplaty ani na nájom štadióna. Vedenie tvrdí, že sezónu v KHL dohrá.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?