Skúška dažďom

Autor: Viktória Koósová | 30.7.2012 o 11:51 | Karma článku: 7,52 | Prečítané:  657x

Práve som sa vrátila z vychádzky so psom. Takmer vždy sa vtedy zadívam na nejakú skutočnosť, ktorá sa okolo mňa deje často, no nemám priestor ju inokedy nerušene, a hlavne nestranne, pozorovať. Inak tomu nebolo ani dnes.

Len čo som vytiahla päty z vchodu mojej bytovky, začalo jemne mrholiť. Keďže vracaním sa pre dáždnik by som len zbytočne naťahovala psíka, vykašľala som sa na to a šla len v krátkom tričku. Veď len raz za čas spadla malá kvapka, takže som myslela, že takéto kropenie mi nemá ako ublížiť. Dúfala som, že raz-dva prejde.

Lenže dážď silnel, začal sa stupňovať. Po chvíli už ľudia s deťmi ozlomkrky utekali čo najrýchlejšie domov, skryť sa do obchodu či pod najbližší strom. Šťastlivci, ktorí mali pri sebe dáždnik či pršiplášť, ich okamžite otvárali/obliekali. Ja, ničím nechránená, pozorovala som ten zmätok na ulici. Tak, ako ani môjmu psovi lejak nevadil, aj ja som sa mu prispôsobila. Studené kvapky utekali naprieč celým mojím telom a skúšala som sa s nimi vyrovnať. Vyrovnať sa s faktom, že práve prší.

O minútu bolo aj tak po všetkom. Ľudia sa upokojili a vyliezli zo svojich úkrytov. Ja som si vydýchla. Je po všetkom.

Nateraz.

Ticho však netrvalo dlho. Zanedlho začala búrka, s hromami a bleskami. To chlpaté čudo na vodidle ma ťahalo smerom domov.

Tak je to nejako aj so životom, myslím. Príde komplikácia, všetci sa jej bránia a zatvárajú pred ňou oči, utekajú, kade môžu, kým im nohy stačia, pričom o chvíľu môže byť po všetkom. A potom, keď sa to skončí, naletia myšlienke o falošnom bezpečí. Vyjdú zo svojich skrýš, a keď už plne dôverujú faktu, že sa im nič nemôže stať, spustí sa problém ešte väčší.

Je len na nás, či sa naučíme rýchlo schovať pred dažďom, alebo prečkať, kým prejde. Vždy máme na výber. Totižto, môžeme sa aj naučiť tancovať uprostred búrky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan neplatí ani za nájom štadióna, mestu dlhuje takmer 400-tisíc eur

Hokejový klub nemá na výplaty ani na nájom štadióna. Vedenie tvrdí, že sezónu v KHL dohrá.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?